Із ЦПД в НАБУ: де ще провалиться Поліна Лисенко

Із ЦПД в НАБУ: де ще провалиться Поліна Лисенко
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Правда про чиновників

У Національному антикорупційному бюро України новий скандал, і пов’язаний він із Поліною Лисенко, яка буквально притягує подібні історії, як магнітом. Зовсім нещодавно Володимир Зеленський звільнив її зі структури РНБО, але глава НАБУ Семен Кривонос одразу взяв її в заступники.

Навесні 2021 року при РНБО було створено Центр протидії дезінформації (інформаційна війни з російською дезінформацією і пропагандою) – його з квітня того року очолила Лисенко. Зрештою на цій посаді вона пропрацювала два роки і була звільнена. Реакція була обґрунтованою, і питань щодо цієї відставки ні в кого не виникло. Деякі фахівці висловлювали думку, що Лисенко провалила інформаційну війну з Росією, і на це місце необхідна більш виконавча і менш заточена на кулуарні війни людина. Але справа не в одній лише російській пропаганді. Коли низка західних ЗМІ стала виступати з критичними статтями щодо становища українських військ на фронті, кризових тенденцій у соціально-економічній та внутрішньополітичній ситуації в нашій країні, Лисенко не мала можливостей купірувати цей потік інформації, який згодом підхопили і деякі українські медіа.

На Заході Центр протидії дезінформації все ж був у фаворі, однак лише у низки акторів, чиї інтереси він і просував. А всередині країни основною зацікавленою особою в роботі ЦПД був головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Поліна Лисенко – це його довірена особа, і наразі вона формує йому штат піарників, оскільки Залужний має реальні політичні амбіції в контексті майбутніх виборів. Таким чином, Лисенко використовувала майданчик ЦПД не для протидії фейкам, а для політтехнологічних прийомів, пов’язаних із “фейками проти фейків” щодо безпосередньо Валерія Залужного.

В Офісі президента України давно стежили за її діяльністю, і, коли чаша терпіння була переповнена, вирішили її прибрати. Фактично – через профнепридатність, бо Лисенко мала протидіяти критиці чинної української влади на Заході, а не окремих її особистостей.

У НАБУ Лисенко продовжує займатися відомою їй справою. Так, журналістка Ольга Комарова повідомила, що, незважаючи на перемогу у відкритому конкурсі, вона не може почати роботу в Національному антикорупційному бюро, оскільки їй перешкоджає заступник директора Поліна Лисенко.

За її словами, з приходом Поліни Лисенко в НАБУ там з’явився політтехнолог, який нібито працює на гроші донорів і є “секретним”. У Раді громадського контролю НАБУ взагалі з подивом дізналися про те, що в бюро триває якась “реорганізація”. Усе це схоже на те, що Лисенко приводить свій штат у НАБУ, який займатиметься тим самим, що й у ЦПД – просуватиме інтереси Залужного. Головком ЗСУ зараз має великі зв’язки на Заході і є одним із найбільш упізнаваних військових – принаймні завдяки зв’язкам із НАТО. І зв’язки в НАБУ, особливо після скандалів із закупівлями продовольства, йому явно не завадять. А подальші амбіції можна буде розвивати, коли “свої люди” на кшталт Лисенка застовплять за собою важливі управлінські позиції. Сама ж ЦПД і зараз залишається піар-організацією, що просуває лише потрібних західних політичних акторів і “топче” інших.

Джерело: Народна Правда