Pod-системи та екологічна відповідальність: утилізація pod-систем та допомога військовим

Pod-системи та екологічна відповідальність: утилізація pod-систем та допомога військовим
Автор Желізняк Олександр в Новини

З кожним роком використання електронних пристроїв для вейпінгу набирає популярність. Все більше людей піклуються про своє здоров’я та знаходять альтернативу класичним тютюновим виробам. Pod-системи мають багато переваг: одноразку легко використовувати, вона компактна, не містить шкідливих смол, які відкладаються у легенях та має широку лінійку різноманітних смаків та ароматів. Через зростаючу популярність цих виробів із пластику з’явилося питання, чи не шкодять використані pod-системи навколишньому середовищу і яку користь можуть принести після закінчення строку експлуатації.

Як одноразки впливають на екологію планети?

Незважаючи на переваги pod-систем, при неправильній утилізації ці пристрої мають шкідливий вплив на навколишнє середовище. Для того щоб матеріали, з яких зроблена одноразка, розклалися, знадобляться тисячі років. Важливо знати, що літієвий акумулятор, який знаходиться всередині пластикового корпусу, після потрапляння до ґрунту окислюється та починає отруювати землю навколо. Також шкідливі для здоров’я речовини з акумулятора потрапляють у грунтові води та згодом до організму людини.

Через те, що такі електронки можна використовувати лише один раз, вейпери купують нові pod-системи кожні 1-2 тижні, а значить все більше одноразок опиняються у контейнерах із звичайними побутовими відходами, вивозяться на смітник та згодом попадають до ґрунту.

Щоб зменшити шкоду для екології, одноразові pod-системи, як і будь які інші пластикові вироби та батарейки, потрібно правильно утилізувати. У відділеннях магазину Vandal Vape розташовані спеціальні бокси для використаних одноразок. Відвідувачі приносять поди, заряд яких закінчився, та кладуть до цих коробок. Після цих простих дій вони можуть бути впевнені, що їх використані одноразки будуть правильно проходити процес утилізації та подальшої переробки на корисні пристрої. Електронки, заряд яких закінчився, отримають друге життя!

Що таке повербанк і до чого тут використані одноразки?

Пристрої для зарядки гаджетів, які не потребують електромережі, називаються повербанками. Вони представляють собою акумулятор, який помістили у невеликий пластиковий корпус. Повербанк має usb-вхід, через який до нього за допомогою звичайного шнура від зарядки приєднується техніка, яку можна перезаряджати: мобільні телефони, ліхтарики, смарт-годинники та інше. Повербанк має різну ємність. Зазвичай середній повербанк, яким можна зарядити смартфон декілька разів, розрахований на 20 000 мАч та коштує в середньому 1500 грн.

За допомогою одноразок, строк експлуатації яких закінчився, можна створити саморобний заряджувальний пристрій. Справа в тому, що всередині кожної pod-системи є невеликий акумулятор, який є в робочому стані, але розрядився. Якщо з’єднати декілька акумуляторів із подів, майстри отримують повноцінну батарею, яка може замінити повербанк та заряджати різноманітні гаджети.

Покроковий процес створення повербанку із pod-систем

Для того, щоб використана одноразова pod-система перетворилася на повноцінний повербанк, знадобиться пройти декілька етапів:

  1. Відвідувачі магазину Vandal Vape приносять pod-системи, які більше не потрібні, до одного з відділень за адресами, вказаними на сайті.
  2. Одноразки кладуть до спеціальних коробок, у яких накопичуються використані електронні пристрої для вейпінгу.
  3. Кожні два тижні працівники магазину збирають використані одноразки із коробок з усіх відділень. Зазвичай накопичується близько 40-50 кг. Далі одноразки відвозять до майстрів у м.Тернопіль.
  4. У створенні повербанків приймають участь волонтери, які мають знання з техніки, а також військові ЗСУ, які отримали поранення і знаходяться на лікуванні. Вони отримують використані одноразки та починають процес їх перетворення.
  5. Корпус одноразки розбирають та виймають невеликий акумулятор, треба декілька pod-систем щоб отримати необхідну кількість батарей для створення однієї великої.
  6. За допомогою паяльних пристроїв акумулятори з’єднують між собою.
  7. Систему з акумуляторів, яка отримає ємність 10000-20000 мАч треба помістити у пластиковий корпус, який має usb-вхід та індикатор заряду.
  8. Після того, як акумулятор вийняли із одноразки, залишки пластику збирають та відносять до спеціального контейнеру по збору цього матеріалу. Це значить, що пластик буде правильно утилізований та використаний на виробництвах для створення нових виробів, а не потрапить до ґрунту.
  9. Повербанк готовий. Його треба зарядити від електромережі і тепер він стане помічником для військових із Збройних Сил України.

Pod-системи та екологічна відповідальність: утилізація pod-систем та допомога військовим

Як використані одноразки можуть допомогти військовим ЗСУ?

У кожного користувача pod-системами з’явилася змога допомогти Збройним Силам України. На перший погляд, важко знайти зв’язок між використаними одноразками та особистим вкладом у перемогу, однак це стало можливим завдяки волонтерам, які мають технічні знання та бажання допомогти воїнам, які кожного дня ризикують своїм життям для захисту країни. У військових не завжди достатньо бюджетних коштів для закупівлі достатньої кількості повербанків. Через часте використання заряджувальні прилади швидко зношуються або їх можна загубити під час наступальних дій на позиціях. Використані одноразові електронки містять корисні матеріали, з яких можна створити пристрої для зарядки маленьких електричних приладів. Все, що потрібно зробити вейперу – не викидати pod-систему у смітник, а принести її в одне із відділень магазину Vandal Vape. Ці прості дії значно покращують екологічну ситуацію на планеті та допомагають військовим заряджати гаджети через повербанк у той час, коли вони тижнями знаходяться на позиціях і не мають змоги приєднатися до електромережі.

Джерело: Народна Правда