Ключовими процесами на Черкащині заправляє тіньовий клан на чолі з головою ОВА Ігорем Табурецем і його радниками, — Сергій Іванов

Ключовими процесами на Черкащині заправляє тіньовий клан на чолі з головою ОВА Ігорем Табурецем і його радниками, — Сергій Іванов
Автор Желізняк Олександр в Новини

Голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець побудував і очолив тіньову вертикаль, яка фактично керує областю. Про це у Facebook написав журналіст, автор проекту ISLND TV Сергій Іванов.

Він повідомив, що сам Табурець є креатурою народного депутата Олександра Завітневича — також виходця з Черкащини, який до обрання у Верховну Раду очолював Смілянський ливарний завод. Тіньовими процесами, за даними Іванова, Табурець керує через своїх численних радників.

«Якщо потрібно підвести когось до корита, призначте цю людину радником. Відповідальності — нуль, оскільки посади офіційно не існує, що не скажеш про вплив і можливості. Цю методу опанував очільник Черкаської ОВА пан Табурець», — йдеться в дописі.

Зокрема,  серед радників Табурця — Віктор Іванько.  Колишній, а віднедавна і нинішній керівник Черкаського рибоохоронного патруля. Фігурував у журналістських розслідуваннях про кришування браконьєрства, корупцію та приховування статків. В лютому 2022 року Іванько був звільнений, а невдовзі після призначення Табурця головою ОВА — призначений знову.

Ще один радник Табурця — Олександр Коломієць, якого називають організатором спроби рейдерського захоплення Красногірського олійного заводу.

Напевно найвпливовіший радник — Юрій Ткаченко. Колишній податківець і екс-голова Черкаської ОДА. В Черкасах з ним афілійовані ринок, мережа магазинів, кафе, ресторани, агрофірми, салони краси, тощо. Ткаченко мешкає у заміському маєтку, який раніше був базою відпочинку податкової, а після звільнення «магічним чином» став його приватною власністю.

«Ось таку тіньову вертикаль вибудував очільник Черкаської ОВА. До речі, точна кількість радників невідома. Можливо, є ще й радник з питань оборони, адже тисяча бронежилетів таки опинилися в «Епіцентрі» якимось чином», — написав Сергій Іванов.

Нагадаємо, в травня 2022 року СБУ повідомила про ліквідацію масштабної схеми розкрадання гуманітарної допомоги: бронежилети, які мали мали отримати українські військові, опинилися у продажу у мережі гіпермаркетів «Епіцентр». Загалом шахраї намагались незаконно продати понад 1000 бронежилетів на загальну суму понад 12 млн грн. Повідомлялось, що до схеми, ймовірно, причетні чиновники Черкаської військової адміністрації.

Джерело: Народна Правда