Церковне свято 31 травня: що важливо зробити, а що – категорично не можна

Церковне свято 31 травня: що важливо зробити, а що – категорично не можна
Автор Желізняк Олександр в Новини

31 травня православна церква вшановує пам’ять мученика Феодота Анкірського та семи дів-мучениць. У народі свято називається Федотом Овсяником.

Що потрібно робити 31 травня, а що заборонено, які прикмети – читайте у матеріалі Styler .

Традиції цього дня

Страждання дів були описані у працях мученика Федота – родича однієї із загиблих. До речі, Федота на Русі вважали помічником весни, примовляючи: “Прийде Федот – останній дуб лист розгорне”. До речі, якщо на Федота, 31 травня, дуб розгортав листя, то вважали, що врожай буде багатим. Також намагалися саме у день Федота-Овсянника посіяти льон.

Головні прикмети цього дня Хмара дощова шумить – чекайте на град і вітер. Надвечір купові хмари не пройшли – прикмета до того, що погода зіпсується. Під час заходу сонця сонце стало блідим – буде дощ. Листя дуба повністю розпустилося – чекайте хорошого врожаю. Зозуля 31 травня довго і без зупинки кукує – прохолодні ранки закінчилися, і можна насолоджуватися теплими днями. Дуб розпустив листя раніше за ясена – прикмета, яка дозволяє вирішити, що літо буде посушливим.Що не можна робити сьогодні Відмовляти бездомним та безпорадним. Починати щось нове, звільнятися з роботи чи переходити на нову. Чинити взуття та одяг. Стригти волосся і нігті. Не можна викидати рештки зі столу.

Іменини 31 травня святкують – Олександра, Андрій, Богдан, Василь, Денис, Клавдія, Христина, Лев, Фаїна, Юлія. Привітайте цих людей із днем ангела.

Раніше ми писали, коли в Україні відсвяткують Трійцю та чи будуть додаткові вихідні.

Джерело: Народна Правда