Інтерпайп продовжує торгувати з росіянами через посередників

Інтерпайп продовжує торгувати з росіянами через посередників
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Мало хто пам’ятає, але ще до початку війни постачання труб виробництва заводів Інтерпайп до Росії регулювалося окремою міжурядовою угодою від січня 2005 року між міністерством економічного розвитку Російської Федерації та міністерством економіки України “Про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, що походять з України, на митну територію Російської Федерації”. У списку заводів, яким надали зелене світло, опинилися ТОВ “ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ”, ВАТ “ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД” і ВАТ “ІНТЕРПАЙП НІЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД”. Ще раз. Постачання труб виробництва Інтерпайп росіянам захищалося прямим міжнародним договором між Україною та росією.

Цікаво, а будь-який український виробник міг отримати гарантії постачання своєї продукції на рівні міжурядової угоди 2005 року? Міністром економіки Росії на той момент був Герман Греф. Так-так, той самий Греф, який нікуди не подівся і зараз, очолюючи “Ощадбанк Росії”, входить до кола осіб, відповідальних за безперебійні торговельні відносини Росії з іншими країнами, і забезпечує налагодження схем і фінансових трас для обходу санкцій. Зайвим було б згадувати, що президентом рф теж був і залишається з того часу міжнародний злочинець путін.

Йдемо далі. Керуючими менеджерами “Інтерпайпу” були або громадяни РФ (Олег Розенберг і Фаді Храйбе), або менеджери, безпосередньо пов’язані з росією. З лютого 2022 року (цікавий таймінг, чи не так?) Інтерпайпом керує Йозеф Маркс, який до цього очолював московський офіс консалтингових компаній The Boston Consulting Group і Roland Berger Strategy Consultants. Офіс Інтерпайпу в Москві був у найелітнішому Moscow City. А хіба просто “був”? Або таблички зняли, а офіс залишився? Сьогодні Інтерпайп налагодив схему постачання своїх труб до Росії через треті країни. Не просто знає про те, що їхня продукція йде в Росію, а цілеспрямовано забезпечує схеми продажу. Менеджери і держслужбовці, які роками забезпечували Інтерпайпу ці процеси, залишаються на місці. Чи ви вважаєте, що вони раптом усі змінилися і стали займатися чимось іншим?

Джерело: Народна Правда