Заступник генпрокурора Вербицький покривав корупцію скандального військкома Борисова за $25 тисяч на місяць

Заступник генпрокурора Вербицький покривав корупцію скандального військкома Борисова за $25 тисяч на місяць Фото: "Євген Борисов під час обрання запобіжного заходу. Фото: РБК-Україна"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Колишній начальник Одеського обласного військкомату Євген Борисов, заарештований за корупцію, має зв’язки і покровителів в усій вертикалі правоохоронної системи. Тож не виключено, що попри значний суспільний резонанс його справа не дійде до вироку.

Зокрема, за нашими даними, Борисов перебуває в дуже близьких стосунках зі своїм земляком — Дмитром Вербицьким, діючим заступником Генерального прокурора України. Вербицький працював в органах прокуратури Одещини загалом понад 13 років. За цей час він зблизився з Борисовим і сприяв його незаконній діяльності.

Як нам стало відомо з власних джерел, Борисов щомісяця передавав Вербицькому, тодішньому заступнику голови прокуратури Одещини, 25 тис. доларів за «невтручання».

 

Крім грошей, Борисов надавав Вербицькому дружні «послуги». Зокрема, допомагав його родичам «вирішувати питання» з військкоматом, який очолював. Саме внаслідок таких домовленостей племінник Вербицького — 31-річний Євгеній Вербицький — досі не взятий Одеським ТЦК на військовий облік.

Заступник генпрокурора Вербицький покривав корупцію скандального військкома Борисова за  тисяч на місяць

Дмитро Вербицький. Фото: Офіс генерального прокурора

Також нещодавно Служба безпеки України підтвердила, що син Борисова працює в Одеському управлінні СБУ. СБУ спростувала повідомлення ЗМІ про те, що Борисов молодший нібіто очолює відділ з боротьби з корупцією. Водночас повідомила, що він очолює один з підрозділів головного відділу захисту національної державності.

Чи сприяє син батьку, використовуючи посаду і вплив, наразі неможливо ані підтвердити, ані спростувати. Втім є всі підстави говорити про конфлікт інтересів.

Тож попри значний суспільний резонанс і втручання у справу особисто Президента Володимира Зеленського, справа Борисова все ще може «загубитися» і не дійти до справедливого вироку.

Заступник генпрокурора Вербицький покривав корупцію скандального військкома Борисова за  тисяч на місяць

Вартість одягу Борисова. Фото: СтопКор

Нагадаємо, 25 липня, суд відправив Борисова під варту на два місяці з можливістю внести заставу у розмірі 150 млн грн.

За даними слідства, під час воєнного стану в Україні члени родини підозрюваного придбали автомобілі преміум-класу та нерухомість в Іспанії загальною вартістю понад 151 млн грн.

У другій половині грудня 2022 року, Борисов виїхав за межі країни. Разом з родиною він майже місяць відпочивав у Республіці Молдова, Туреччині, на Сейшельських островах та в Іспанії. Загалом, за даними НАБУ, Борисов заволодив 188 млн грн.

У суд Борисов прийшов у вбранні загальною вартістю понад 1 тис. євро. Під час судового засідання підозрюваний поскаржився на стан здоров’я і стверджував, що «може померти».

Джерело: Народна Правда