Не працюють, але отримують зарплату. Очільник Офіса генпрокурора Костін збільшив кількість прокурорів у своєму «розпорядженні»

Не працюють, але отримують зарплату. Очільник Офіса генпрокурора Костін збільшив кількість прокурорів у своєму «розпорядженні»
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Правда про чиновників

З моменту призначення Андрія Костіна на посаду Генерального прокурора України кількість так званих прокурорів у його «розпорядженні»  збільшилась до 200 осіб. Вони не виконують жодних функцій, при цьому щомісяця отримують зарплату.

Після звільнення з посади деякі прокурори не йдуть з ОГП, а залишаються у «розпорядженні» свого керівника, попри те що це не врегульоване жодним нормативним актом. Така практика розпочалась ще за каденції Руслана Рябошапки і реформи прокуратури. Відтоді жоден з генпрокурорів не врегулював це питання.

Прокурори «у розпорядженні» не виконуюють жодних адміністративних функцій чи функцій прокурора. Вони роками безпідставно отримують грошове забезпечення відповідно минулій посаді, поки не отримають нове призначення.

За каденції Андрія Костіна кількість таких «мертвих душ» зросла до 200 прокурорів. На утримання цього «штату» щомісяця витрачається понад 15 млн грн коштів платників податків.

Нагадаємо, витрати держбюджета на утримання Офіса генеральнго прокурора щороку зростають і є одними з найбільших серед правоохоронного блоку. У 2022 році видатки на ОГП збільшили на майже 22% — до 14 млрд грн. У 2023 році утримання Костіна і його підлеглих обійшлося державі у дещо меншу цифру — 13,3 млрд грн. У 2024 році видатки планують збільшити знову — до 14,6 млрд.

Ще до призначення Генеральним прокурором Андрій Костін очолював комітет Верховної Ради з питань правової політики. На цій посаді він «запам’ятався» працевлаштуванням своєї дочки Анастасії Костіної помічницею народного депутата від «Слуги народу» Андрія Задорожного, а також блокуванням судової реформи.

Костін претендував на посаду керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури, але експерти з громадських організацій віднесли його до кандидатів із сумнівною репутацією. Попри це в липні 2022 року президент призначив його очільником Офісу генпрокурора.

З початком повномасштабної війни дочка Андрія Костіна Анастасія виїхала за кордон і потрапила у скандал, запостивши селфі з підписом «за*бала эта Шотландия, Финляндия, хочу домой в Монако».

Джерело: Народна Правда