Скандал із «брудною» нафтою: Лукашенко жорстко висловився про Росію

Лукашенко заявил, что из-за загрязненной российской нефти Беларусь потеряла сотни миллионов долларов

Скандал із «брудною» нафтою: Лукашенко жорстко висловився про Росію
Автор Желізняк Олександр в Заграничная правда/Новости

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що надходження забрудненої російської нафти в нафтопровід «Дружба» завдало країні збитків в сотні мільйонів доларів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомля БелТА.

«Два нафтопереробні заводи (особливо Мозирський) були забруднені. І це величезний збиток, якого було завдано країні. Я вже не кажу про те, що Новополоцький завод працював наполовину, а Мозирський третину часу  простоював», — зазначив  президент Білорусі.

За словами Лукашенка, питання конкретної суми і механізму компенсації втрат білоруській стороні від поставки неякісної російської нафти не обговорювалося з президентом Росії, але тим не менш Володимир Путін в публічних виступах визнавав наявність шкоди.

«На наші нафтопереробні заводи, як мені доповідають, надходить уже чиста нафта. Частину отруйної нафти ми відкачали в свої сховища», — сказав політик.

Президент Білорусі пояснив, що російська сторона повинна вивезти брудну нафту, інакше Білорусь «знайде якийсь інший варіант» її використання.

«Епопея для Білорусі, я так розумію, добігає кінця. Але для Європи вона ще триває», — додав Лукашенко.

Про фінансові претензії Білорусі до РФ повідомив у Twitter і журналіст кремлівського пулу Дмитр Смирнов.

«Розхлябаність і хитання на території Росії — і величезна труба була забруднена отруйноюнафтою. Що стосується конкретної суми збитку, вона поки невідома, але очевидно, що буде дуже велика», — процитував Смирнов слова Лукашенка  про компенсацію збитків від забрудненої нафти в нафтопроводі «Дружба».

Скандал із «брудною» нафтою: Лукашенко жорстко висловився про Росію

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорив з президентом Росії Володимиром Путіним питання поставки неякісної нафти на білоруські НПЗ.

Источник: Народная Правда