Аномальна спека без опадів: кліматолог попередила про жахливу погоду влітку

К концу столетия юг Украины может превратиться в пустыню

Аномальна спека без опадів: кліматолог попередила про жахливу погоду влітку
Автор Желізняк Олександр в Новости/Погода

Якщо людство не почне активно протистояти глобальному потеплінню, температура повітря на півночі України до середини століття може збільшитися на три градуси, а через аномальну спеку південь України опустелиться. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, такий прогноз озвучила  кліматологиня Укргідрометцентру Світлана Краківська  Тексти.org.ua.

Loading...

Краківська звернула увагу на те, що погода в Україні щороку б’є температурні рекорди і стає аномальною — і влітку, і взимку.

«До кінця XXI століття у нас буде підвищення температури на 5-6 градусів. Але боюся, що відчути на собі подібні температурні аномалії зможе не так вже й багато осіб. Тому що коли ми говоримо, що температура зросте в середньому, то йдеться про середній показник протягом всього року. Тоді як у реальності ми матимемо справу зі значними коливаннями, коли в окремі літні дні в нас буде перевищення температури на 10 і більше градусів. Такі аномалії витримає точно не кожен…» – попередила вона.

Коментуючи аномально високі температури влітку в Україні, які досягають + 40°, Краківська відповіла:

«У нас більш ніж +40° вже було. Вже зафіксовано рекорд по Україні  +42° в Луганській області. До середини століття ми матимемо понад +40° по всій території України. Водночас у нас буде менше опадів у південній Україні, що призведе до опустелювання».

Нагадаємо, кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Нагадаємо також, глобальне потепління завдає шкоди нашій планеті – з 1980 року середня температура на Землі зросла на один градус. Ця цифра для звичайної людини не виглядає тривожно, проте насправді, зростання температури на один градус загрожує дуже негативними наслідками.

До слова,  директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Хотите читать новости в другом формате?
Подписывайтесь на телеграмм-канал НАРОДНАЯ ПРАВДА
Подписаться можно ЗДЕСЬ
Источник: Народная Правда
загрузка...
загрузка...