Стрілянина у Дніпрі: адвокат Рябчука вважає його потерпілим

Стрілянина у Дніпрі: адвокат Рябчука вважає його потерпілим
Автор Желізняк Олександр в Новости/Социальная правда

Ігор Степанов – адвокат Артема Рябчука , який розстріляв військовослужбовців Національної гвардії у Дніпрі, заявив, що стосовно його підзахисного було порушено права під час проходження служби в частині 3021 Національної гвардії України.

Про це повідомляє «Сегодня».

«Не вважаю правильним розповідати те, про що він казав мені і слідству, — каже Степанов. — Це може якоюсь мірою нашкодити. Відповідаючи на запитання після засідання, де обирали запобіжний захід, я сказав: все те, що він дав у своїх показаннях, воно має розслідуватися в іншому кримінальному провадженні, щодо посадових осіб військової частини.. Мною була подана заява про внесення до ЄРДР даних про те, щоб було відкрито провадження за чотирма статтями КК, де я вимагаю визнати Артемія потерпілим. 406 («Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями» — Авт.), 408 («Дезертирство» — Авт.), 425 («Халатне ставлення до військової служби» — Авт.), 426 («Перевищення військовою посадовою особою влади або служі » — Авт.). Має бути розслідуване і одне кримінальне провадження, і інше».

За словами адвоката Ігоря Степанова, йому поки що не відкрито матеріалів кримінального провадження.

«Мені складно говорити про якесь необ’єктивне розслідування, — каже Ігор Степанов. — У понеділок я подав свої клопотання, відповіді ще не отримав. Час ще є. Але можу сказати, що моє обурення було пов’язане з тим, що ДБР звернулося до ЗМІ з проханням розшукати дівчину, яку він нібито змусив відвезти його в місто Підгороднє. На мій погляд, викликати через ЗМІ людину і говорити, які вона має дати свідчення — це некоректно. Відео, яке є в інтернеті — це запис з іншої машини, яка не зупинилася. Цю машину він зупиняє рукою, а не дулом автомата.

До цього юрист додав, що нещодавній фейк про смерть Артемія з’явився на той момент, коли він спілкувався з ним у СІЗО.

«Треба віддати належне військовій прокуратурі та ДБР у тому, що вони винесли ухвалу про забезпечення безпеки. У нього посилена охорона для того, щоб ні він із собою нічого не зробив, ні з ним нічого не сталося», — говорить Ігор Степанов.

Адвокат резюмував: «У нього є почуття жалю, що так сталося. У нього є це усвідомлення».

19-річний солдат-строковик Денис Намісник, який постраждав при стрільбі в Дніпрі, прийшов до тями і згадав про трагічний день.

Нагадаємо, 27 січня на території Південного машинобудівного заводу «Южмаш» військовослужбовець Національної гвардії України, солдат термінової служби Артем Рябчук, 2001 року народження (21 рік) розстріляв варту військовослужбовців НГУ, а потім втік зі зброєю. На момент трагедії у приміщенні було близько 22 солдатів. Двоє змогли вибігти на вулицю, викликати поліцію та «швидку». Загинули п’ятеро людей, ще п’ятеро отримали поранення.

Після цього Артем Рябчук зв’язався із правоохоронцями та здався.

У мережі з’явилося відео, як Рябчук розстрілював людей.

Також повідомлялося, що Рябчук мав проблеми у колективі. І розпочалися вони після того, як хлопець попередив бійку між солдатами. Замість того, щоб вжити заходів, керівництво визнало його «стукачем», почалися знущання з нього. При цьому односельці Артема кажуть, хлопець був із загостреним почуттям справедливості, більш того, віруючим.

Источник: Народная Правда